Hakkımızda

Hakkımızda

Equinix Türkiye olarak yerel ve global ölçekteki kuruluşlara verdiğimiz kurumsal hizmetlerin yanı sıra www.sh.com.tr üzerinden de domain, web hosting, sunucu kiralama gibi servislerle hem bireylere hem de yeni kurulan işletmelere uzun yıllardır hizmet veriyoruz. Bu alandaki liderliğimizi, global ölçekteki liderliğimizle daha da pekiştirerek sektördeki öncülüğümüzü geliştirmeye devam ediyoruz.

Equinix olarak dünyanın önde gelen şirketlerini müşterilerine, çalışanlarına ve iş ortaklarına en iyi şekilde bağlamak için 5 kıtaya yayılmış 146 veri merkezimiz üzerinden hizmet veriyoruz. Şirketlerin IT ve bulut stratejilerine ivme kazandırarak en iyi iş verimliliği sonuçlarını elde etmelerine olanak sağlıyoruz. Bu sayede müşterilerimize kendi aralarında yeni iş fırsatları geliştirebilecekleri ortak bir buluşma noktası sunuyoruz.

 

Dünyanın en büyük veri merkezi işletmecisi Equinix, Avrupa’nın en büyük veri merkezi işletmecilerinden olan TelecityGroup’u 2016 yılı başında satın aldı. Operasyonlarını Silikon Vadisi’ndeki ana merkezinden yöneten Equinix, gelecek planlarını mobil veri tüketiminin yüksek olduğu yeni coğrafyalara bulut teknolojisi taşımak ve Avrupa'daki operasyonlarını genişletmek olarak açıkladı. TelecityGroup satın alması sonucu Equinix, önemli Avrupa pazarları üzerinden platformunu genişleterek bu pazardaki ağ ve bulut yoğunluğunu arttırma stratejisini ilerletmektedir.  

2013 yılında TelecityGroup tarafından satın alınan SadeceHosting faaliyetlerini Equinix Türkiye olarak devam ettiriyor. Equinix Türkiye, hem operasyonlarını Türkiye ve çevre ülkelere genişletmek isteyen global şirketlere hem de şirketini dünyaya açmak isteyen yerli şirketlere tek noktadan hizmet sağlıyor. Equinix Cloud Exchange ile şirketlerin bulut stratejilerini en güvenli ve yüksek performansta gerçekleştirmelerini sağlarken, Equinix Marketplace ise aynı veri merkezinden hizmet alan şirketlerin biribiri ile yeni iş fırsatları yaratmasına yardımcı oluyor.